Džurňáková rozhodla o hokejovom titule pre Poprad

SITA|18. mar 2012 o 22:11

Popradské hokejistky získali titul majsteriek Slovenska, vo finálovej sérii porazili Spišskú Novú Ves 2:1 na zápasy.

POPRAD. Hokejistky HK Poprad si vybojovali majstrovský titul v I. lige žien. O svojom triumfe definitívne rozhodli tesným víťazstvom 4:3 po predĺžení na domácom ľade v nedeľňajšom treťom rozhodujúcom dueli s tímom HC OSY Spišská Nová Ves.

Hráčky Popradu zvíťazili vo finálovej sérii 2:1 na zápasy a tešili sa z cenného primátu, pre obhajkyne prvenstva zo Spiša zostalo "iba" druhé miesto.

Nedeľňajší večerný súboj začali lepšie hostky zo Spišskej Novej Vsi, ktoré v 10. min zásluhou Výbošťokovej a Farkašovej z presilovky viedli už 2:0.

Popradčanky však nerezignovali a Gorecká ešte v prvom dejstve znížila. Po bezgólovej druhej časti sa v 46. min presadila Bednárová a vyrovnala na 2:2.

Spišiačky však následne dostala v početnej výhode do vedenia v 53. min Ihnaťová. V dramatickom závere sa 30 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času postarala o predĺženie svojím druhým gólom v zápase Bednárová.

Definitívu v prospech Popradu stanovila v 64. min Džurňáková.

ico

Fakty

Finále:

HK ŠKP Poprad - HC Spišská Nová Ves 4:3 pp (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0) - konečný stav série 2:1

Góly: 11. Gorecká, 46. Bednárová, 60. Bednárová, 64. Džurňáková - 4. Výbošťoková, 10. Farkasová, 53. Ihnaťová.

Rozhodovali: Zemiaková - Kúdeľová, Šilhavíková, vylúčené: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1 000 divákov.

O 3. miesto:

HC Topoľčany - Šarišanka Prešov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) - konečný výsledok série 2:1

Góly: 2. Mikesková, 36. Lalíková, 40. Bernátová, 44. Drličková - 34. J. Štofaníková