Svit výkonom neoslnil, no vyhral

Konečne sa dočkali. Svit zaznamenal prvé domáce víťazstvo v sezóne.
Konečne sa dočkali. Svit zaznamenal prvé domáce víťazstvo v sezóne. (Autor: riso)
Sportnet|20. aug 2012 o 00:00

Účel svätí prostriedky. Toto si mohli povedať po včerajšom zápase futbalisti Svitu.

Po prehre so Sninou a remíze s Vysokými Tatrami sa im podarilo zaknihovať prvé tohtosezónne domáce víťazstvo. Giraltovce porazili Podtatranci 2:0.

SVIT. Už v prvom polčase položili základ svojho úspechu, keď v ňom strelili dva góly. Hrou síce svojich priaznivcov príliš nepotešili, no plným bodovým ziskom určite áno.

„Najviac sme spokojní s plným bodovým ziskom. Hra bola dosť ustráchaná, hlavne v druhom polčase sme sa akoby báli o výsledok a súper to využil. Hostia behali a snažili sa niečo vymyslieť. Okrem štandardnej situácie, keď lopta skončila na našej žrdi, však boli hostia podobne ako my, čo sa týka hernej činnosti, neplodní. Pre divákov to síce nebol pekný futbal, no bol účelný a v prvom rade nám išlo o to, aby sme psychicky udržali tri body. V prvom polčase nám vyšli dve akcie, v tom druhom už nie, keď nám chýbala finálna prihrávka. Sme radi, že po prehre a remíze sme doma konečne vyhrali a chceme v tom pokračovať. Ide nám totiž o to, aby aj diváci boli spokojní,“ uviedol tréner Svitu Ján Kleščík.

Hosťujúceho kormidelníka mrzelo, že jeho zverenci vyšli v tomto dueli bodovo naprázdno.

„Súpera sme poznali. Na tomto kvalitnom ihrisku sme vedeli, že sa bude hrať veľa po zemi, čo nám taktiež vyhovuje. Škoda, že v prvom polčase sme po dvoch vlastných chybách inkasovali dva góly. Domáci nás ohrozili iba po štandardných situáciách, ktoré sme zle bránili. Namiesto toho, aby sme loptu odkopli do bezpečia, sme dovolili domácim spätnou prihrávkou dostať sa do zakončenia a skórovať. Prakticky to isté bolo aj pri druhom góle. Aj my sme boli najnebezpečnejší po štandardných situáciách. V prvom polčase domáci vykopli loptu z bránkovej čiary, v tom druhom sme ju trafili iba do žrde. Tri troške šťastia sa mohol zápas skončiť aj remízou. Vysunutím stopéra do strednej formácie som sa v druhom polčase snažil posilniť viac ofenzívu, žiaľ, nepodarilo sa nám skórovať,“ povedal Richard Gábor.