Kravany ratovali bod v derby v závere

Nerozhodný výsledok. Kravany remizovali s Popradom B 1:1.
Nerozhodný výsledok. Kravany remizovali s Popradom B 1:1. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|1. okt 2014 o 00:00

Zmierlivou remízou sa skončil prestížny derby zápas medzi domácim OFK Kravany a hosťami z FK Poprad B.

Zmierlivou remízou sa skončil prestížny derby zápas piatej ligy Podtatranskej medzi domácim OFK Kravany a hosťami z FK Poprad B. Súperi sa rozišli po nerozhodnom výsledku 1:1.

KRAVANY. Popradčania mohli ísť do vedenia už v 7. minúte, avšak Regitko nepremenil pokutový kop. Na úvodný gól čakali diváci až do 68. minúty, keď sa presadil hosťujúci Tomáš Ferenc.

V závere domáci stavili všetko na jednu kartu, čo sa im vyplatilo. V 89. minúte Mikuláš Dvorožňák zabezpečil presnou hlavičkou Kravancom aspoň bod.

Vyšiel im záverečný vabank

„Bod sme uhrali so šťastím. Súper mal navrch, myslím si, že je to najlepšie mužstvo v súťaži. Mladí hráči Popradu majú potenciál, potrebujú len získať skúsenosti. O to viac ma teší, že aj bez štyroch hráčov základnej zostavy sme dokázali proti nim zabodovať. Mužstvo sme poskladali na poslednú chvíľu z hráčov, ktorí boli k dispozícii. Taktickou disciplínou a bojovnosťou sme popradskú rezervu držali v napätí, hoci súper mal územnú prevahu, predovšetkým v prvom polčase. Rýchly Ferenc sa dokázal gólovo presadiť. Po inkasovanom góle sme hrali v závere vabank. Dvorožňáka som poslal na hrot a športové šťastie nakoniec stálo pri nás. Som rád, že sa dokázal presadiť a vyrovnať. S bodom sme určite spokojní,“ uviedol tréner OFK Kravany Stanislav Koch.

Z rôznych dôvodov mu chýbajú až štyria hráči zo základu. Traja sú zranení, Tkáč odišiel pracovne do Nemecka.

„Určite teraz nemáme na tie najvyššie priečky. Máme zranených troch kľúčových hráčov,“ doplnil Stanislav Koch.

Hráči z „áčka“ nesplnili očakávania

Hosťujúci kormidelník Peter Rataj po stretnutí príliš spokojný nebol.

„Pred stretnutím by som teoreticky bod bral, no priebeh zápasu bol jasne v našej réžii. Škoda nevyužitých šancí, hlavne pokutového kopu. Je to už tretí zápas, kedy sme inkasovali gól prakticky v poslednej minúte. Mrzí ma, že takto strácame body. Inkasovali sme gól hlavou po štandardnej situácii, pritom máme dosť vysokých hlavičkárov. Urobili sme fatálnu chybu, keď sme nechali voľného hráča hlavičkovať. Pritom som práve na to upozorňoval. V prvom polčase to herne bolo ešte v poriadku, malo to hlavu i pätu. Po obrátke to už ale také dobré nebolo. Od hráčov, ktorí nás posilnili z A-mužstva, určite očakávame viac. V útoku sa nám to nepodarilo oživiť. Hráči, ktorí majú skúsenosti s druhou ligou, by mali v piatoligovej súťaži svojimi výkonmi vyčnievať. Je ich povinnosťou ukázať, že sú hráčmi inej kategórie. Malo by ich byť určite vidieť viac,“ zdôraznil kouč FK Poprad B.