Poprad vstal z mŕtvych v závere

Dôležité víťazstvo. Poprad si poradil s Rimavskou Sobotou.
Dôležité víťazstvo. Poprad si poradil s Rimavskou Sobotou. (Autor: Marián Dic)
Sportnet|29. okt 2014 o 00:00

Druholigoví popradskí futbalisti porazili neľahkého súpera z Rimavskej Soboty 2:1 (0:1).

POPRAD. Zaujímavé stretnutie mali hostia takmer hodinu pod kontrolou. Domáci však po zmene strán preukázali tímové srdce a vďaka skvelému finišu sa im podarilo skóre zápasu otočiť.

Lajčák zložil kompliment súperovi

Bolo to vydreté víťazstvo, z ktorého bol nadšený aj kouč Vladimír Lajčák.

„Prišiel k nám veľmi kvalitný súper, ktorý nás v úvode herne zaskočil. Oproti zápasu v Rimavskej Sobote sa mužstvo hostí zlepšilo viac než o sto percent. Predviedlo sa veľmi dobrou organizáciou v defenzívnej činnosti s rýchlym prechodom do útoku. V prvých fázach hry sme sa s tým nevedeli vyrovnať a do prestávky nám chýbala aj finálna prihrávka. Pred odchodom do kabín sme navyše inkasovali jeden zo série hlúpych gólov. Museli sme pozmeniť systém hry. Veril som, že sa nám podarí duel zvrátiť. Z minúty na minútu sme sa presadzovali čoraz viac, pričom sme sa dostávali aj do dobrých akcií a pološancí. Prišla dobrá príležitosť Maliňáka, ktorého musel hráč hostí zastaviť iba za cenu červenej karty a z trestného kopu sme dali vyrovnávajúci gól. V záverečnej presilovke hostia neboli už takí konsolidovaní a my sme sa pokúsili už o ofenzívny vabank. Kubus nakoniec opäť ukázal, že je fakt strelec mužstva. Bolo to pre nás veľmi ťažké víťazstvo a Rimavská Sobota podľa mňa bol najlepší súper, ktorý u nás doposiaľ hral.“

Kubus sa trápil, ale rozhodol

Svoje kanonierske umenie predviedol Lukáš Kubus, ktorý zabezpečil veľmi dôležité víťazstvo.

„S víťazstvom som spokojný, no s priebehom a hrou nie. Na ihrisku som sa trápil a bol som zrelý i na striedanie. Som predsa len rád, že mi to v závere padlo a som veľmi šťastný, že to bol rozhodujúci gól. Ak by neuspeli, šanca na postup do prvej šestky by bola asi veľmi malá. Verím, že víťazstvom sa to už otočí a najbližšie vo Zvolene konečne získame body aj vonku.“