Poprad získal v anglickom týždni šesť bodov

Dvojzápas zvládli. Po triumfe nad Šaľou vyhral Poprad aj nad Sencom.
Dvojzápas zvládli. Po triumfe nad Šaľou vyhral Poprad aj nad Sencom. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|26. máj 2015 o 00:00

Zdá sa, že popradským futbalistom nahustený program zápasov vyhovuje.

V tzv. anglickom týždni boli Popradčania mimoriadne úspešní, keď získali dve cenné víťazstvá.

POPRAD. V utorok najprv zdolali v NTC Šaľu 4:3, hoci v zápase trikrát prehrávali a v sobotu opäť potešili svojich priaznivcov.

Nad Sencom vyhrali 3:1, keď výsledok otočili za osem minút. Od 60. do 68. minúty udreli hneď trikrát, dvakrát Ujčík a raz Rams.

„Myslím si, že diváci videli futbal, na ktorý budú radi chodiť. Hostia začali veľmi sebavedomo, ale v prvom polčase sme potom prebrali taktovku. Hrali sme tak, ako si predstavujem. Až na to, že sme nepremenili šance, ktoré sme si vytvorili. Súper v druhom polčase zmenil taktiku, začali nás vyššie napádať. Nemohli sme zakladať takú efektívnu rozohrávku, viac sa muselo bojovať, v čom boli lepší, preto chvíľu kontrolovali hru. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Hoci sme inkasovali ako prví, našťastie sme veľmi rýchlo vyrovnali. Pri obojstrannej chuti hrať sme premenili ďalšie šance a dali sme ešte dva góly. Toto víťazstvo ma teší. Ak tréner konečne vidí to, čo stále trénuje a od svojich hráčov chce, tak môže byť spokojný,“ spokojne uviedol tréner FK Poprad Vladimír Lajčák.

Musia vždy najprv inkasovať?

Jeho zverencov paradoxne znovu akoby naštartoval až inkasovaný gól.

„Veľmi dobre nerozumiem tomu, prečo musíme najprv inkasovať, aby sme vedeli streliť gól. Našťastie vyrovnávajúci gól padol veľmi rýchlo. Hneď sme sa tak dostali späť do hry, čo bolo dôležité. V opačnom prípade by sme sa asi poriadne vytrápili. Stále máme zranených viacerých skúsených hráčov. Teší ma, že mladí postupne dozrievajú. Odviedli v tomto súboji dobrú prácu,“ nešetril slovami chvály na adresu popradských mladíkov ich kouč.

Po druhom góle Ujčíka na 2:1 v 64. minúte bol po protestoch vyhostený na tribúnu hosťujúci tréner Andrej Štellár.

„Chcel by som pogratulovať domácim. Boli efektívnejší a to podľa môjho názoru rozhodlo. Viac zápas hodnotiť nebudem,“ veľmi stručne konštatoval asistent trénera ŠK Senec Attila Pinte.

Futbal, II. liga

Poprad - Senec 3:1 (0:0)

Góly: 60. a 64. Ujčík, 68. Rams - 58. Kováč. ŽK: Ujčík, Bendík, Sedlák - Lola, Asanović, Rechrech, Lénárth. Rozhodca: Kmec. Divákov: 524. POPRAD: Malec - Jurčo (90. Sluka), Bendík, Tropp, Biskup, Rams, Sedlák, Palutka (87. Vernarec), Gallovič, Ujčík, Durkot (83. Šuľa). SENEC: Milošovič - Hlavatovič, Lola, Asanović, Bedecs, Polgár, Kováč, Morháč (79. Šmahajčík), Pomichal (71. Huszár), Lénárth, Winkler (62. Rechrech).