Popradčanky vybuchli proti Banskej Bystrici

Herne vybuchli. BAM Poprad zápas proti Banskej Bystrici nezvládol.
Herne vybuchli. BAM Poprad zápas proti Banskej Bystrici nezvládol. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|16. okt 2015 o 00:00

Veľmi zlý zápas odohrali popradské basketbalistky pred svojimi fanúšikmi proti Banskej Bystrici.

Extraligový nováčik spod Tatier prehral o päť bodov, hoci v polovici druhej štvrtiny vyhrával o 15.

POPRAD. Keď v 15. minúte svietil na ukazovateli skóre výsledok 20:5, zdalo sa, že Popradčanky zhltnú svojho súpera ako malinu.

Od tohto okamihu sa ale začala karta dramaticky obracať. Bystričanky sa chytili úspešnými trojkovými strelami a na domáce družstvo padla deka, z ktorej sa už nedokázalo vymaniť.

Po dvoch domácich víťazstvách nad Cassoviou Košice a Slovanom Bratislava prišla prvá prehra v Aréne Poprad.

„Z našej strany to bol zápas pod úroveň vo všetkých smeroch. Ani náskok, ktorý sme mali v úvode, nesvedčil o nejakom hernom prejave. Vtedy sme ešte my koše dávali, súper nie. Akonáhle získal väčšiu istotu, išlo to s nami dolu vodou. Som veľmi nespokojný s našimi profesionálkami, ktoré sú v klube. Ich predvedený výkon si absolútne nezaslúži podporu diváka, ktorého sem chceme dostať. Majú sa nad čím zamyslieť, lebo takýmto prístupom a hrou sa na basketbalovú mapu nedostaneme. Vážim si družstvo Banskej Bystrice, ale dostali sme lekciu od súpera, ktorý je mladší a ktorý nemá vo svojich radoch skúsené hráčky. Naša reakcia bola neadekvátna. Na konci to vyvrcholilo tým, že sme nevedeli trafiť kôš,“ sklamane konštatoval tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Chýbali zodpovednosť a disciplína

Hoci úvodnú štvrtinu vyhral BAM Poprad 13:5, už počas prvého oddychového času mal domáci kouč svojim hráčkam čo povedať.

Akoby tušil, čo sa bude diať v ďalších minútach.

„Na lavičke nevyskakujem zbytočne, keď tam nie je dôvod. Ak chceme hrať seriózny basketbal, žiadam maximálnu zodpovednosť a disciplínu. Toto tam od začiatku nebolo. Moje upozornenie bolo len varovanie, čo sa môže stať. A, žiaľ, tak sa aj stalo a otočilo sa to proti nám. Budeme sa musieť veľmi vážne porozprávať s každou jednou hráčkou, ktorá dnes hrala,“ zdôraznil popradský lodivod.

Už zajtra hostia Popradčanky na domácej palubovke majstrovský tím Good Angels Košice.

„Myslím si, že po takomto výkone nemôžeme očakávať nič. Vieme, aký je to silný súper. V piatok hrá proti Šamorínu a možno sem príde trochu unavený. Musíme hrať o štyristo percent lepšie, ak chceme predviesť aspoň aký-taký výkon. Nevidím to ale vôbec ružovo,“ uzavrel Igor Skočovski.