Poprad vydrel predĺženie, v ňom rýchlo inkasoval

(Autor: SITA/Jakub Julény)
TASR|13. mar 2016 o 19:52

V úvodnom zápase štvrťfinálovej série hokejovej Tipsport ligy prehrali Popradčania vo Zvolene 2:3.

ZVOLEN. Hneď prvý zápas série Zvolena s Popradom priniesol veľkú drámu. Zvolen viedol už 2:0, Popradčania sa však nevzdali, v predposlednej minúte vyrovnali a predlžovalo sa.

Hostia v 4. minúte nadstaveného času, keď predtým mali velikánsku šancu, inkasovali z hokejky Semoráda, ktorý rozhodol.

Druhý duel série sa hrá v pondelok opäť vo Zvolene.

Dvojgólové manko

Prvú veľkú šancu mal v 2. minúte Dinda, brankár Baroš však jeho strelu vystihol. O 3 minúty mohol skórovať Obdržálek, lenže netrafil voľný puk pred odkrytou bránkou.

V 11. minúte domáci využili prvú presilovku, keď L. Jurík zužitkoval Obdržálekovu prihrávku. O 55 sekúnd sa Mráz preštrikoval cez "kamzíkov", prihral puk dobre postavenému Škvaridlovi a ten prudkou strelou prekonal brankára Kostúra.

Po tomto góle domáci vytvorili tlak na súperovu bránku. V 18. minúte sa rútil sám na popradskú bránku Klhufek, ale brankár Kostúr ho faulom zastavil.

Vyrovnanie pred koncom, rýchly koniec

Do 2. tretiny nastúpili domáci v oslabení. Hostia sa častejšie zdržiavali pred Barošovou bránkou, ale ani strely Kasíka či Fabiana v sieti neskončili.

V 34. minúte Krejčí prešiel cez celé klzisko, ale jeho strela na bránku už nemala silu.

Na trestnej lavici sedel Demiters len 14 sekúnd a hosťujúci Paukovček zblízka prekonal brankára Baroša na 2:1.

V 49. minúte sa do útoku dostal Kroták, Baroš však puk chytil do lapačky.

O minútu neskôr zaujala divákov pästiarska vložka Rapáča s Demitersom, za ktorú dostali obaja 10-minútové tresty.

V 53. minúte Lantoš netrafil odkrytú bránku. V 55. minúte išli do samostatného nájazdu Koyš s Paukovčekom, ale gól nedali.

Až v 59. minúte sa to podarilo Krotákovi, keď nikým nekrytý poslal puk do odkrytej Barošovej bránky a vyrovnal.

V predĺžení z mal gólovú príležitosť Krejčí, ale Kostúr puk za svoj chrbát nepustil. V 64. minúte Krotákova strela letela tesne vedľa bránky a vzápätí o víťazstve domácich rozhodol Semorád.

Hlasy po zápase

Josef Turek, tréner Zvolena: "Prakticky to bol vyrovnaný zápas, Poprad hral výborne. My sme mali v závere šťastie. Som rád, že sme dreli a predĺžení sme to takto zvládli, pretože v poslednej tretine mal Poprad viac z hry. Som rád, že sa potom šťastie priklonilo na našu stranu."

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Na dnešného kvalitného súpera sme sa pripravovali počas prestávky. Čo sa týka nášho výkonu, myslím, že sme podali veľmi dobrý výkon. Škoda malej chyby v predĺžení, kedy sme si prehrali zápas."

Štatistika

HKM Zvolen - HK Poprad 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) - stav série 1:0

Góly: 11. L. Jurík (Obdržálek, Krejčí), 12. Škvaridlo (Mráz), 64. Semorád (Obdržálek) - 36. Paukovček (Koyš, Rapáč), 59. Kroták (Fabian, Paločko).

Vylúčeni: 7:7 na 2 min, navyše: Demiters - R. Rapáč (obaja 10 min za hrubosť), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Holienka, M. Orolin, 2 105 divákov.

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, Habšuda, Hataš - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Brendl, L. Jurík, Obdržálek - Klhufek, B. Mráz, J. Jurík - Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Poprad: Kostúr - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Malina, D. Šterbák, Pařízek - Matúš Paločko, Heizer, Kroták - Koyš, L. Paukovček, R. Rapáč - Štrauch, Lantoš, Mikula - Števuliak, Toma, Achs